HairSalon ali akduru
 
 
ILKBAHAR KADINI
 
Ilkbahar kadini: bakir tonlari barindiran tenin altyapisinda agirlikli olarak sari tonu hakimdir, yüzünde hafif tüylenme yasayan, hassas tenli kadinlardir.
 
Saçlarda; kumral ile açik sari arasi, dore sari, kizil sari renkler hakim olmalidir. Kaçinilmasi gerekenler küllüler, koyu kestaneler, koyu bakir tonlari mor renklerdir. Saç sekli olarak dogal hareketli saçlar, bukleler hakim olmali, erkeksi kesimler, romantik sekiller tercih edilebilir.
 
Stil; seçimlerini hafif ve tatli bir tarzdan yana kullanmalilar. Abiye kiyafetler ve dogal kaynakli maddeler, viskon, keten, pamuk,, ham ipek, transparan kiyafetler, muslin, yüzey etkileri, kabarik, pliseleri kullanabilirler. Düzeyli kiskirticilik, yirtmaçli etekler, derin dekolteler çiçekli ve bitkili motifler ,oryantel ve japon desenleri tercihleri arasinda yer almalidir. Renkler onun renkleri dinginligi temsil eder ; krem, bej vanilya rengi somon rengi. Günesin tonlari ; açik altin sarisi yesil sarilar, mercan rengi dore kahveler , açik ve parlak eflatunlar. Kaçinmasi gereken renkler;saf beyaz, siyah,grili ve koyu tonlar.
 
Aksesuarlarinda; kahve, bej, açik lacivert renklerini tercih etmelilerdir.
 
Taki olarak inci ve turkuazlari tercih etmelilerdir.
 
 
Makyaj önerileri; fondötende ten renginizi asla gözardi etmeyin. Allik olarak somon rengi, mercan rengi, dore bej tonlarini kullanmalisiniz. Ruj da tercihinizi ise pembe ,seftali rengi, kayisi rengi, açik kirmizi turunculardan yana kullanmalisiniz.
 
Kaçinilacaklar; pembe alt tonlu fondöten, canli pembe rujlar, sicak toprak tonlari, mavi gri farlar…
 
 
Parfüm; meyve ve çiçek kokulari: Portakal çiçegi, vanilyali, sümbül, kokular tercih edilmeli.
 
 
 
 
 
 
 
 
HairSalon ali akduru
 
 
YAZ KADINI
 
 
Yaz kadinlari daha beyaz tenli, oldukça kizarmaya müsait bir tene sahip ve renkli gözlere sahiptir.
 
Saçlarda; koyu kumral ile açik sarilar hakim olmali. Saç sekli olarak dogal romantik tarzi tercih etmeliler. Kisa saçlara hafif dalgali, uzun saçlara dalgali, bukleli, topuz röfleli ve baleyaj, ombre tavsiye edilir. Saçlarda kaçinilmasi gereken sicak doreler, mor, mor akaju, siyah renklerdir.
 
Stil; sade moda akimlarindan hoslanir, klasik veya spor fakat rahat giyimleri tercih ederler. Dogal kaynakli maddeler, keten, pamuk, hafif fanilalar, denim, yumusak ve hafif köy yünü. 
 
Denizci sitili. Birbiriyle uyumlu karisimla belli belirsiz desenler, modernlik ve kadinligi yansitici renk oyunlari tasiyan elbiseler tercih edebilirler. Yüksek topuklar, kisa etekler ve iddiali dekolteler tasiyabilecek kadar düzgün hatlar. En büyük fantezisi makyaji bir sanat haline dönüstürüp en güzel topuzlari tasimak. Kiyafette tercih etmeleri gereken renkler, mavili ,pembeli veya koyu kirmizi ,nane veya zümrüt yesili uyumlu açik renkler, küllü gri mavi ve sarinin tüm tonlara yayilmis renkleri , açik limon sarisi ve açik meneksedir.Kaçinmasi gereken renkler; saf beyaz, toprak rengi, turuncudur.
 
Aksesuarlarinda ise tercihlerini lacivert,gri , kestane sekeri , bordodan yana kullanmalidirlar.
 
Taki olarak ise  gümüs, inci, safir, elmas, zümrüt kullanmalidirlar.
 
Makyaj önerileri; fondötenleri açik bej veya ten rengine yakin doreli renkler olmalidir. Allik olarak pudra pembesi, pembe-bej, ruj olarak dogal pembe, pembe kahve,frambuaz,kiraz kirmizisi,far konusunda ise füme pembe , grili mavi , açik eflatun , pembe-kahve , pembeli bejleri tercih etmeliler.
 
Kaçinilacaklar: Koyu fondötenler fusya veya portakal renkli rujlar ,mavi gözler için mavi farlar
 
Parfüm konusunda çiçekli ve meyveli kokular, gül hanimeli, yaban gülü, kolonya, baharatli ve tatli kokulari tercih etmeli
 
 
 
HairSalon ali akduru
 
SONBAHAR KADINI   
 
Sonbahar kadini: Genelde kat kat giyinen (yazin tisörtün üstüne bile mutlaka bir sey atar sal, hirka vs.) süs, güzellik ve bakima para harcamayi seven ve biz kuaförlerinde en çok sevdigi kadin tipi. Istediginiz her ürünü satabilirsiniz. Yeter ki dogru ürünleri tavsiye edin.
 
Sonbahar kadini,  bugday tenli, çilli, az yanan hassas bir cilt ve hafif renkli gözlü yani bal rengi, findik rengi, turkuaz yesili
 
Saçlarda; Kestane kizili ile kumral bakir tonlari sicak yansimali renkler olmali, bakir, akaju, sicak kizillar ve çikolata renkleri yapilmali.
 
Kaçinilmasi gerekenler ise; siyah, beyaz küllü röfleler, açik ve yumusak renkler, küllü ve irise tonlari kullanilmamali. Uygun saç sekilleri; belirgin bukleler,  kareler, yumusak volümlü bukleler ve aslan yelesi gibi kabarik ve katli açlar,  fakat dogal saçlar olmalidir. Kesinlikle kaçinilmasi gereken sekiller; düz sekiller ve volüm süz saçlar.
 
Stil;Spor dogal ve jodphurs giyinmeyi sever. Binici kiyafetleri, kot ve kovboy botlari. Ham maddeler süet, kadife, , keten, deri, patchwork desenler ve dünyanin dört bir yanini temsil eden motifleri sever.Renk tercihleri ;kahve tonlarinin en açigindan en koyusuna sari, yesiller, haki tonlari, turuncu tonlari, kayisi rengi, somon rengi, canli renk dokunuslari, turuncu kirmizilar, türkuaz mavisi, altin sarisi, çimen yesili olmalidir.
 
Kullanmamasi gereken renkler pastel tonlar, saf beyaz, siyah, mavi kirmizilar, fusya rengi, limon sarisidir.
 
Aksesuarlarinda; kahve tonlar, kiremit rengi, bej rengi mat bej, kirli beyaz, ördek mavisini kullanmalidir. Taki konusunda tercihlerini altin, inci, fildisi, topaz, mercan ve amberden yana kullanmalidir.
 
 
Makyaj önerileri; fondöteni bej Dore tonlar, tenine yakin saydam renkler olmalidir. Allikta tercihlerini kizil kahveler, somon rengi, toprak rengi, bakir dorelerden yana kullanmalilar. Ruj konusunda somon sicak toprak renkleri, akaju narçiçegi Dore bej tonlarini tercih etmeliler. Far olarak altin rengi, tunç rengi, yesil, konyak rengi, toprak rengi, füme türkuaz tonlarini kullanabilirler.
 
Kaçinilacaklar: Pembe fondötenler, canli pembe rujlar, mavi gri farlar.
 
Parfüm olarak çam, sandal, tarçin ve baharatli kokulari tercih edebilirsiniz.
 
 
 
HairSalon ali akduru
 
KIS KADINI
 
Kis kadini, Net Kontrasli ve Mavili Tonlar kis kadini, Asya kadini olarak da tabir edilir, koyu saç, koyu kas, göz ve tene sahip, tenleri mat renklidir ve yogun kalici bronzluga sahiptirler,
 
Kis Kadinin Yüz Tanimi, Cilt: Mat , solgun bej bazen çok açik , Afrikali yada Asyali tenler . Mat ve bej tenlerde yogun ve kalici bronzluk
 
GÖZLER:Daha koyu renklerle çevrili yogun bakisli irisler , koyu kahve , siyah , yesil veya canli mavi .
 
Saçlarda; katli küt kesimler, asimetrik kesimler, düz saçlar, topuzlar ve örgüler, avangart modeller sizin için en uygun modellerdir. Derin siyah , Platinler , Mor akajular derin kizillar , canli kestaneler , Siyah ile Açik kestane arsi Tonlar,  Kestane, Koyu kestane,  beyaz. küllü kumral, morumsu kizil ve küllü platin röfledir.  
 
Kaçinilmasi gereken renkler; kizillar, yumusak sarilar, bakirlar. Model olarak ise çok sade ve dogal tarzlardan kaçinmalidirlar.
 
Stil; muhafazakâr tarz tercih edebilirler. Kati ve ayni zamanda dogal zarafet. Erkeksi kumaslari sever, ince flaneller, yünlüler, gabardinler ve belli belirsiz desenler ekoseler, jakard desenler, pötikareler ve çok ince çizgililer Modern ve çok sade tarzlari benimser. Kiyafette seçimlerini  lacivert ve koyu renklerden yana kullanir. Dogal renklerin sadeligini her zaman tercih ederler. Gri tonlar, su yesili, buz pembesi, klasik kirmizi maviler, çam yesili bordolar çivit maviler kis kadinina çok yakisir. Kaçinmasi gereken renkler; pasteller, kahveler, kirli, asker yesili, portakal rengi hardal sarisi.
 
Aksesuarlarinda; lacivert, gri, siyah, bordo, koyu yesilleri kullanmalidirlar. Taki konusunda gümüs metaller, pullu ve gri maddeler, seffaf plastikler tercih edebilirler.
 
Makyaj önerileri; fondötende ten rengine yakin bej tonlar, allikta hafif mavi pembeler, fusya, koyu pembeler, ruj olarak ise fusya, çok açik veya çok canli kirmizilar, narçiçegi rengi ve pembenin tüm renklerini kullanabilirler. Far olarak ise gri, mavi-eflatun, koyu mor tercih edebilirler.
 
Kaçinilacaklar: Dore fondötenler, portakal rengi
 
Parfüm olarak  yeni, fresh ve kiskirtici kokular. Soguk renklere karsi güçlü, yaratici ve sicak kokular. Meyve baharat ve çam kokularini tercih edebilirler.